:میترینگ پمپ

میترینگ پمپ، نوعی از پمپ دنده ای می باشد که  علاوه بر جابجایی مثبت سیال، بعنوان جایگزین ابزار اندازه گیری جریان مواد (فلومتر) نیز به کار می رود. میترینگ پمپ با حرکت دقیقی که دارد می تواند مقدار دقیق سیال عبوری را نیز تضمین نماید.
کاربرد های میترینگ پمپ:
در صنایع پیشرفته امروز نیاز به تزریق میزان دقیق سیال تحت فشارکاربرد فراوانی دارد. به عنوان مثال در صنایع پتروشیمی، صنایع تزریق چسب، صنایع تزریق پلیمر و صنایع پلی استر که در کلیه این صنایع مقدار مشخصی از یک سیال بایستی در مسیر فرایند تزریق گردد. میترینگ پمپ علاوه بر خاصیت پمپ کردن مواد به علت برخورداری از لقی بسیار کم، دارای نشتی نزدیک به صفر بوده و می تواند بعنوان فلومتر (اندازه گیری مقدار جریان عبوری) نیز به کار برود.
از جمله عمده ترین مشتریان میترینگ پمپ های شرکت فن محوران پرتو می توان به صنایع نخ ریسی، تزریق زیره کفش و انواع کفپوش اشاره نمود.
از دیگر کاربرد های میترینگ پمپ می توان به استفاده در میز های تست اشاره نمود. چرا که در بسیاری از موارد که مقدار سیال عبوری کم باشد و یا به هر دلیلی امکان تهیه فلومتر مخصوص سیال مورد نظر وجود نداشته باشد، به جای استفاده از فلومتر از میترینگ پمپ می توان استفاده نمود. مثلا در شرایطی که با سیال مایع خیلی ویسکوز (چسبناک) سر و کار داشته باشیم نمی توانیم با فلومتر های متداول جریان را اندازه بگیریم یا در رنج 1 تا 20 لیتر در دقیقه فلومتر دقیقی وجود ندارد. ولی میترینگ پمپ ها هم زمان هم پمپ می کنند هم اندازه گیری (میتر). به عنوان مثال یک پمپ 2CC/REV در هر بار چرخش پمپ 2CC سیال تزریق می کند. همزمانی عملکرد پمپ و اندازه گیری جریان باعث کاربرد میترینگ پمپ ها در میزهای تست می شود.

:میترینگ پمپ در شرکت فن محوران پرتو

اولین پمپ های میترینگ ساخت شرکت فن محوران پرتو در صنعت کفش مورد استفاده قرار گرفت و بعد از آن به صنایع دیگر گسترش پیدا کرده است.
در حال حاضر در صنایع ریسندگی، پتروشیمی، پلی یورتان، تزریق فوم و میز های تست این شرکت و دیگر شرکت ها به کار می رود. مدل های 2CC  و 20CC پرمصرف هستند و همواره در انبار شرکت موجود می باشند. دیگر مدل ها به سفارش مشتریان عزیز ساخته  می شود.
جنس پمپ های میترینگ ساخت شرکت فن محوران پرتو براساس کاربرد مشتریان متفاوت است برای مشتری هایی که با دمای بالا سروکار دارند میترینگ پمپ هایی از جنس فولاد ابزار (فولاد HSS) ساخته می شود که به دلیل سایش کم و طالاقت دمای بالا و دوام بالایی که دارد به این منظور بکار می رود.
برای مشتریانی که با مواد شیمیایی خورنده سروکار دارند از فولاد ضد زنگ قابل عملیات حرارتی با سختی بالا استفاده می شود.

:نحوه سفارش گذاری میترینگ پمپ

مشتری محترم نیاز خود را از طریق سایت، یا ایمیل شرکت فن محوران پرتو، تلگرام و یا واتس اپ استعلام خود را ارسال می نماید. کارشناسان این شرکت پس از بررسی و امکان سنجی، قیمت گذاری و زمان مربوطه را اعلام می نمایند. در صورتی که کلیه موارد اعلامی مورد تایید مشتری باشد سفارش گذاری انجام شده و تا 1ماه تامین و ارسال می گردد.

:عملکرد میترینگ پمپ در صنایع ریسندگی

در این صنایع میترینگ پمپ ها مقدار دقیقی پلی استر  ذوب شده را در هر دور چرخش به داخل قالب های تار های نخ تزریق می کنند. باین ترتیب رشته های نخ که از تارهای مختلف بهم تنیده شده تشکیل شده اند دارای طول برابر می شوند. اگر میترینگ پمپ در این صنایع استفاده نشود نمی توانیم مقدار دقیق از پلی استر را از قالب های مختلف عبور دهیم و به همین خاطر طول رشته های نخ با هم برابری نمی کنند ونقش ظاهری نخ مختل می شود.

Showing all 2 results

Show sidebar
تعداد نمایش محصول 9 24 36