در صنایع پیشرفته امروز نیاز به تزریق میزان دقیق سیال کاربرد فراوانی دارد از جمله؛ در صنایع پتروشیمی در صنایع تزریق چسب در صنایع تزریق پلیمر و در صنایع پلی استر این پمپ ها کاربرد پیدا می کنند. به عنوان مثال در صنایع نخ ریسی و تزریق زیره کفش و انواع کفپوش.

 

میترینگ پمپ:

 پمپی است که هم پمپ است و هم ابزار اندازه گیری جریان مواد فلومتر و با حرکت دقیقی که دارد می تواند مقدار دقیق سیال عبوری را به ما بگوید. خیلی از میز های تست در جاهایی که میخواهند یک مقدار مشخصی از سیال را اندازه گیری کنند فلومترها جواب نمی دهند.

مثلا یک مایع خیلی ویسکوز (چسبناک) وجود دارد که نمی توانیم فلو را اندازه بگیریم یا در رنج 1 تا 20 لیتر در دقیقه فلومتر دقیقی وجود ندارد.

در هر تکنولوژی : تکنولوژی اولتراسونیک و دیگر تکنولوژی ها وجود ندارد ولی میترینگ پمپ ها هم زمان هم پمپ می کنند هم میتر. به عنوان مثال یک پمپ 2CC/REV در هر بار چرخش پمپ 2CC تزریق می کند. همزمانی عملکرد پمپ و اندازه گیری جریان باعث کاربرد میترینگ پمپ ها در میزهای تست می شود.

پمپ های میترینگ در شرکت فن محوران پرتو در صنعت کفش استفاده شده و با آن هدف تولید شده و بعد به صنایع دیگر گسترش پیدا کرده و در حال حاضر در صنایع ریسندگی،پتروشیمی،پلی ارتان،تزریق فوم و میز های تست این شرکت و دیگر شرکت ها به کار می رود و مدل 2CC  و 20CC پرمصرف هستند و دیگر مدل ها به سفارش ساخته  می شود.

جنس این پمپ های که ساخته می شوند براساس کاربرد مشتریان متفاوت است برای مشتری هایی که با دمای بالا سروکار دارند میترینگ هایی از جنس فولا(فولاد HSS) ساخته می شود. فولاد ابزار تندبر به دلیل سایش کم و طالاقت دمای بالا و دوام بالایی که دارد به این منظور بکار می رود.

برای مشتریانی که با مواد شیمیایی خورنده سروکار دارند از فولاد ضد زنگ قابل عملیات حرارتی با سختی بالا استفاده می کنیم. نحوه سفارش گذاری: مشتری نیاز خود را از طریق سایت و یا ایمیل این شرکت،تلگرام و واتس اپ استعلام خود را ارسال می نمایند و بعد از بررسی شرکت و در صورت امان پذیری و قیمت گذاری و زمان را اعلام می گردد ودر صورتی که سفارشات مورد تایید مشتری باشد سفارش گذاری انجام شده و تا 1ماه تامین و ارسال می گردد.

عملکرد میترینگ پمپ در صنایع ریسندگی:

 در این صنایع میترینگ پمپ ها مقدار دقیقی پلی استر  ذوب شده را در هر دور چرخش به داخل قالب های تار های نخ تزریق می کنند. باین ترتیب رشته های نخ که از تارهای مختلف بهم تنیده شده تشکیل شده انددارای طول برابر می شوند. اگر میترینگ پمپ در این صنایع استفاده نشود نمی توانیم مقدار دقیق از پلی استر را از قالب های مختلف عبور دهیم و به همین خاطر طول رشته های نخ با هم برابری نمی کنند ونقش ظاهری نخ مختل می شود.

بعنوان مثالی دیگر در صنعت پتروشیمی ما میخواهیم در حجم زیادی از مواد یک حجم کمتری از مواد دیگری را تزریق کنیم یا می خواهیم یک رنگ را وارد مجموعه ای بکنیم به عنوان مثال: یک رنگ ابی را با یک درصد خاصی وارد مجموعه ای از مواد داخل میکسر بکنیم که این سیالات باید با استفاده از میترینگ پمپ،پمپ شوند.

 

مشتری های که سفارش گذاری میکنند برای میترینگ پمپ چه خواسته ها و ویژگی های برای آنها قابل توجه است؟

سوال های متداول مشتری ها:

 مواد متداول میترینگ پمپ هست، مواد میترینگ پمپ بر اساس کاربرد مشتری انتخاب می کنیم و دامنه وسیعی نیز دارد اگر مشتری کاربرد دقیق را لحاظ کند ما نیز مواد دقیق را انتخاب میکنیم که دوام و عمر لازم خواسته آنها را تامین کند.

 

سوال متداول دیگر مشتری ها:

 نشتی این پمپ به چه میزان است؟حداکثر 2 درصد است در ماکزیمم فشار. در فشار محیط اگر پمپ در هر دور a مقدار سیال پمپ نماید، در ماکزیمم فشار 2 درصد نشتی داخلی در این پمپ نشان داده می شود.

 

نحوه کوپل کردن :

 نحوه کوپل کردن در کاتالوگ شرکت فن محوران پرتو وجود دارد ابعاد و اندازه ها نیز در آن لحاظ شده است و در صورت تمایل به استفاده از کوپلینگ دیگر، به سفارش مشتری آن را اقدام به ساخت می شود.

 

نحو پایه و نصب:

پایه ها و اندازه پایه ها در کاتالوگ گذاشتیم و اندازه پایه ها با توجه به درخواست مشتری ها تغییر خواهد کرد.

Showing all 2 results

Show sidebar
تعداد نمایش محصول 9 24 36