خدمات ما در یک نگاه

سنگ زنی پروفیل CNC 

 

در این روش پروفیل چرخدنده یا بال اسکرو و … بوسیله ابزار بسیار سخت به روش CNC Dressing بر روی سنگ ایجاد شده و سپس سنگ زنی روی قطعه شروع می گردد. پس از اتمام سنگ زنی دستگاه به صورت اتوماتیک پروفیل ایجاد شده را CMM نموده و پروفیل تکمیلی را ایجاد و قطعه را پرداخت نهایی می کند.

سنگ زنی پروفیل CNC
سنگ زنی پروفیل CNC
سنگ زنی پروفیل CNC

سنگ محور

 

آنجا که فرایند سنگ زنی داخلی از قطر 1.5 تا 500 میلیمتر و خارجی از قطر 0.15 تا 600 میلیمتر تا دقت 2 میکرون بر روی انواع قطعات استوانه ای صنعتی از آلیاژ های مختلف سوپر آلیاژها،آلیاژ های تیتانیوم و آلومینیوم.

سنگ زنی انواع قطعات کروی مخروطی و یا دارای پروفیل پیچیده با ماشین CNC تا قطر 550 میلیمتر.

ساخت انواع گیج های کنترل ابعادی قطری، طولی و مخروطی و همچنین طراحی و ساخت انواع ابزارهای اندازه گیری تلرانس های هندسی.

ساخت انواع شیرهای هیدرولیک، اسپول ها، قطعات پزشکی و قالب های اکسترود تولید تیوب با دقت ابعادی بالا به نحوی که از قابلیت تعویض پذیری با سایر قطعات درگیر برخوردار باشد.

سنگ محور
سنگ محور

تعمیر و نگهداری از گیربکس و چرخدنده

 

يكي از پيچيده ترين المانهاي انتقال قدرت ، چرخدنده ها مي باشند كه از حساسيت ويژه اي در صنايع برخورداند. استاندارد هاي مختلفي در خصوص هندسه چرخدنده ها وجود دارد كه از جمله آنها مي توان به AGMA, MAAG و قسمت هايي از DIN اشاره كرد. در اين استانداردها علاوه بر معرفي كلي چرخدنده ها و استاندارد سازي برخي تعاريف و اندازه هاي هندسي به بررسي عملكرد چرخدنده ها نيز پرداخت مي شود و عيوبي كه ممكن است در حين عملكرد چرخدنده ها بوجود آيد و راه حل هاي احتمالي رفع اين عيب نيز پيشنهاد مي گردد. از جمله عيوبي كه براي عملكرد چرخدنده ها در استاندارد امريكايي AGMA بررسي مي گردد مي توان به سر و صداي چرخدنده ها در حين كاركرد، ايجاد كچلي (Pitting) و خميدگي چرخدنده ها و انواع مختلف سائيدگي سطحي و عيوب سطحي اشاره نمود. از جمله راه حل هايي كه براي رفع اين عيب ها بيان مي شود نيز مي توان به مواردي از جمله تغيير در متريال چرخ دنده ها ، تغيير در روانكاري چرخدنده ها ، بهبود روش هاي ساخت چرخدنده ها، تغيير در نوع چرخدنده ها و همچنين تغییر در پارامتر هايي كه هندسه چرخ دنده را عوض ميكنند اشاره نمود.

از بين روشهاي نام برده شده جهت كاهش عيوب چرخدنده ها يكي از مهم ترين روشها ايجاد تغيير در روش تولید آنها است. چرا كه در اغلب موارد مشاهده مي گردد كه بزرگترين سازندگان چرخ دنده و گيربكس با تغيير در روش ساخت چرخدنده ها گیربکس های کم صدا، کم حجم و کم استهلاکی را ارائه می دهند که نسبت به گیربکس های معمولی بسیار گران تر و در عین حال پر طرفدار تر هستند. از جمله این سازندگان می توان به Flender, ZF, Renold و غیره اشاره نمود. چرخدنده های مخروطی مارپیچ که به وفور در صنایع مختلف کاربرد دارند نیز از جمله مهمترین المانهای انتقال قدرت به شمار می روند، کیفیت سطح و خطاهای مختلف این دنده ها تاثیر فراوانی در میزان بازدهی. سروصدا و عمر مفید آنها دارد. به خصوص در صنایع امروزی این چرخدنده ها پس از عملیات سختکاری سطحی سنگ زنی می شوند و در نهایت با لپینگ به کیفیت ایده آل می رسند.

شرکت فن محوران پرتو با برخورداری از کادر فنی و مهندسی مجرب خدمات سنگ زنی پروفیل انواع چرخدنده ها شامل چرخدنده های Spiral Bevel Gears را ارائه می نماید و در حال حاضر چرخدنده های با کلاس دقت DIN5 نیز در این شرکت ساخته شده اند که در صنایع نیروگاهی و صنعت کاربرد داشته اند.

همچنین این شرکت اقدام به تدوین نرم افزار مخصوص شبیه سازی و کنترل کیفی چرخ دنده ها نموده است. ساير قابليت هايي كه اين نرم افزار علاوه بر مدل سازي چرخدنده با توجه به پروفيل ابزار و پارامتر هاي ساخت نسبت به سایر نرم افزار های موجود در بازار از جمله KISSSOFT و GEAR TRACKS دارای قابلیت های زیر می باشد:

  • طراحي پروفيل ابزار چرخ دنده زني Shaper  با توجه به پروفيل Base Rack
  • محاسبه مقدار تغييرات سرعت زاويه اي دو چرخدنده در حين كاركرد با توجه به دور بر دقيقه چرخدنده ها
  • محاسبه مقدار سرعت لغزشي دندانه ها نسبت به يكديگر در حين كاركرد با توجه به دور بر دقيقه چرخدنده ها
  • استخراج جدول پارامتر های چرخدنده با صفر کردن مقدارBacklashو تعیین ضریب برای هر چرخدنده
  • تلرانس دهی بر اساس کلاس دقت چرخدنده ها
  • User Friend بودن و راحتی کار با نرم افزار
  • محاسبه حداقل Backlash  با استفاده از استاندارد MAAG
  • قابلیت انتقال پروفیل چرخدنده ها به کلیه نرم افزار های طراحی
  • قابلیت طراحی و مدل سازی چرخدنده های غیر اینولوتی از جمله Double Circular Arc Gears ، Novikov Gears

با توجه با توضیحات گفته شده این شرکت قادر به ارائه خدمات از قبیل تعمیر و ترمیم چرخ دنده و اجزای داخلی جعبه دنده را دارا می باشد .

تعمیر و نگهداری از گیربکس و چرخدنده
تعمیر و نگهداری از گیربکس و چرخدنده
تعمیر و نگهداری از گیربکس و چرخدنده