خدمات, خدمات سنگ پروفیل

خدمات سنگ پروفیل

خدمات سنگ پروفیل

خدمات سنگ زنی پروفیل

در این روش پروفیل چرخدنده و یا بال اسکرو و … بوسیله ابزار بسیار سخت به روش CNC Dressing بر روی سنگ ایجاد شده و سپس سنگ زنی روی قطعه کار شروع می گردد. پس از اتمام سنگ زنی دستگاه به صورت اتوماتیک پروفیل ایجاد شده را CMM نموده و پروفیل تکمیلی را ایجاد و قطعه را پرداخت نهایی می نماید.

  • سنگ زنی انواع پروفیل شامل چرخ دنده های Crown Gear, Worm Gear, Spiral, Helical & Beveled Profiles و همچنین سنگ زنی پروفیل های خاص انواع Screw تا قطر 400mm و مدول 15 در کلاس دقت DIN5

 

  • سنگ زنی خزشی ریشه برخی از انواع پره های کمپرسور و توربین

 

  • ساخت Compressor Screw تا قطر 300mm

 

  • طراحی و ساخت انواع ابزار های دنده زنی به روشهای Shaping, Hobbing and Broaching و همچنین انواع ابزار های قلاویز و برقو از جنس HSS کبالت دار با قابلیت براده برداری بالا از قطعات تا سختی 40HRC

 

يكي از پيچيده ترين المانهاي انتقال قدرت ، چرخدنده ها مي باشند كه از حساسيت ويژه اي در صنايع برخورداند. استاندارد هاي مختلفي در خصوص هندسه چرخدنده ها وجود دارد كه از جمله آنها مي توان به AGMA, MAAG و قسمت هايي از DIN اشاره كرد. در اين استانداردها علاوه بر معرفي كلي چرخدنده ها و استاندارد سازي برخي تعاريف و اندازه هاي هندسي به بررسي عملكرد چرخ دنده ها نيز پرداخت مي شود و عيوبي كه ممكن است در حين عملكرد چرخدنده ها بوجود آيد و راه حل هاي احتمالي رفع اين عيب نيز پيشنهاد مي گردد. از جمله عيوبي كه براي عملكرد چرخدنده ها در استاندارد امريكايي AGMA بررسي مي گردد مي توان به سر و صداي چرخدنده ها در حين كاركرد، ايجاد كچلي (Pitting) و خميدگي چرخدنده ها و انواع مختلف سائيدگي سطحي و عيوب سطحي اشاره نمود. از جمله راه حل هايي كه براي رفع اين عيب بيان مي شود نيز مي توان به مواردي از جمله تغيير در متريال چرخ دنده ها ، تغيير در روانكاري چرخدنده ها ، بهبود روش هاي ساخت چرخدنده ها، تغيير در نوع چرخدنده ها و همچنين تغيير در پارامتر هايي كه هندسه چرخ دنده را عوض مي كنند اشاره نمود.

از بين روشهاي نام برده شده جهت كاهش عيوب چرخدنده ها يكي از مهم ترين روشها ايجاد تغيير در روش تولید آنها است. چرا كه در اغلب موارد مشاهده مي گردد كه بزرگترين سازندگان چرخ دنده و گيربكس با تغيير در روش ساخت چرخدنده ها گیربکس های کم صدا، کم حجم و کم استهلاکی را ارائه می دهند که نسبت به گیربکس های معمولی بسیار گران تر و در عین حال پر طرفدار تر هستند. از جمله این سازندگان می توان به Flender, ZF, Renold و غیره اشاره نمود. چرخدنده های مخروطی مارپیچ که به وفور در صنایع مختلف کاربرد دارند نیز از جمله مهمترین المانهای انتقال قدرت به شمار می روند، کیفیت سطح و خطاهای مختلف این دنده ها تاثیر فراوانی در میزان بازدهی. سروصدا و عمر مفید آنها دارد. به خصوص در صنایع امروزی این چرخدنده ها پس از عملیات سختکاری سطحی سنگ زنی می شوند و در نهایت با لپینگ به کیفیت ایده آل می رسند.

شرکت فن محوران پرتو با برخورداری از کادر فنی و مهندسی مجرب خدمات سنگ زنی پروفیل انواع چرخدنده ها شامل چرخدنده های Spiral Bevel Gears را ارائه می نماید و در حال حاضر چرخدنده های با کلاس دقت DIN5 نیز در این شرکت ساخته شده اند که در صنایع هوایی و یا نیروگاهی کاربرد داشته اند.

همچنین این شرکت اقدام به تدوین نرم افزار مخصوص شبیه سازی و کنترل کیفی چرخ دنده ها نموده است. ساير قابليت هايي كه اين نرم افزار علاوه بر مدل سازي چرخدنده با توجه به پروفيل ابزار و پارامتر هاي ساخت نسبت به سایر نرم افزار های موجود در بازار از جمله KISSOFT و GEAR TRACKS دارای قابلیت های زیر می باشد:

طراحي پروفيل ابزار چرخ دنده زني Shaper  با توجه به پروفيل Base Rack

محاسبه مقدار تغييرات سرعت زاويه اي دو چرخدنده در حين كاركرد با توجه به دور بر دقيقه چرخدنده ها

محاسبه مقدار سرعت لغزشي دندانه ها نسبت به يكديگر در حين كاركرد با توجه به دور بر دقيقه چرخدنده ها

استخراج جدول پارامتر های چرخدنده با صفر کردن مقدار Backlash و تعیین ضریب برای هر چرخدنده

تلرانس دهی بر اساس کلاس دقت چرخدنده ها

سادگی کار با نرم افزار برای کاربر

محاسبه حداقل Backlash  با استفاده از استاندارد MAAG

قابلیت انتقال پروفیل چرخدنده ها به کلیه نرم افزار های طراحی

قابلیت طراحی و مدل سازی چرخدنده های غیر اینولوتی از جمله Double Circular Arc Gears و Novikov  Gears

خدمات سنگ پروفیل
خدمات سنگ پروفیل
خدمات سنگ پروفیل
خدمات سنگ پروفیل
خدمات سنگ پروفیل
خدمات سنگ پروفیل
خدمات سنگ پروفیل
خدمات سنگ پروفیل
خدمات سنگ پروفیل
خدمات سنگ پروفیل
خدمات سنگ پروفیل
خدمات سنگ پروفیل
خدمات سنگ پروفیل
خدمات سنگ پروفیل
 

Back to list

Leave a Reply

Your email address will not be published.